Страхування фінансових ризиків
Комерційна діяльність завжди пов'язана з ризиками втрат, які можуть бути спровоковані різними чинниками, починаючи від збоїв у виробничих циклах і несвоєчасного проведення запланованих операцій і закінчуючи порушеннями договірних зобов'язань контрагентами. Усі ці обставини можуть стати суттєвою перешкодою на шляху до отримання прибутку, призвести до значних втрат і погіршення платоспроможності. Проте страхування фінансових ризиків суб'єкта господарської діяльності здатне забезпечити повну або часткову компенсацію можливих втрат.
Таким чином, страхування фінансових ризиків дозволяє:
- відшкодувати збитки, пов'язані з невиконанням або неповним виконанням контрагентами своїх зобов'язань;
- індивідуально змоделювати договір страхування і самостійно вибрати обсяг страхового покриття;
- спрогнозувати і забезпечити фінансову стабільність і платоспроможність бізнесу, захистивши його від непередбачених втрат і простоїв.
СК «Гештальт Групп» пропонує страхування таких фінансових і комерційних ризиків:
- невиконання контрагентами зобов'язань із поставки сировини, матеріалів, обладнання, товарів за договорами (контрактами, угодами);
- недотримання умов і термінів виконання контрагентом фінансових зобов'язань за договором (контрактом, угодою);
- недотримання термінів установки і налагодження машин, устаткування, виконання робіт контрагентами страхувальника за договором (контрактом, угодою);
- невідповідність поставлених товарів, сировини, матеріалів, згідно з умовами договору (контракту, угоди), наданих послуг (робіт) вимогам нормативних документів;
- втрата або обмеження майнових прав, прав власності на майно та інших прав за цивільно-правовими договорами;
- заподіяння страхувальнику майнових збитків, втрат, витрат у результаті непередбачених простоїв / перерв у виробництві.
Страхова сума за договором визначається за погодженням сторін, у розмірі повної або часткової вартості майнових інтересів страхувальника за укладеним із контрагентом договором, або в межах збитків, яких зазнав би страхувальник при настанні страхового випадку.
Страховий тариф залежить від виду ризику, предмета угоди, роду діяльності того, хто страхується, і надійності фінансового стану його контрагентів.
Право укласти договір страхування фінансових ризиків мають:
- фізичні особи – підприємці;
- суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності;
- виробники;
- фінансові установи;
- підприємства аграрно-промислового комплексу;
- державні, комерційні підприємства та ін.
При настанні страхового випадку конкретний розмір збитків визначається:
- на підставі рішення суду;
- у разі відсутності спору між сторонами – на підставі документів та розрахунків, поданих страхувальником, а також отриманих страховиком матеріалів, інформації, висновків аудитора, банківських, фінансових, податкових органів тощо.